Як вступити до магістратури за кордоном?

Українські студенти, які вирішують здобути ступінь магістра за кордоном, отримують багато переваг: можливість змінити спеціальність або поглибити знання в обраній галузі, отримати офіційний дозвіл на роботу і проживання в певній країні та надалі працювати в топових міжнародних компаніях.

Новини Університет

Українські студенти, які вирішують здобути ступінь магістра за кордоном, отримують багато переваг: можливість змінити спеціальність або поглибити знання в обраній галузі, отримати офіційний дозвіл на роботу і проживання в певній країні та надалі працювати в топових міжнародних компаніях.

Однак, процес зарахування за кордоном має певні особливості, тому в Study.ua ми проаналізували, чим західна магістратура відрізняється від української, які існують вимоги та варіанти вступу для українських абітурієнтів.

Відмінності магістратури в Україні та за кордоном

Українська система освіти відрізняється від західної. Так, в Україні склались традиції, що студенти, здобувши ступінь бакалавра, одразу йдуть в магістратуру, і вже тільки потім повноцінно будують кар’єру.

Натомість, за кордоном, більш гнучка система: випускники отримують диплом бакалавра, йдуть працювати і вже потім, коли це необхідно для кар’єрного росту, продовжують навчання в магістратурі. Для них магістратура – це нетворкінг, знайомство з іншими кваліфікованими спеціалістами та можливість працювати або навіть очолювати міжнародні компанії.

Звісно, студенти також можуть одразу вступити до магістратури, проте це не є «обов’язковим» у соціумі. Зазвичай, вони продовжують навчання, якщо навчальна програма пов’язана з такими дисциплінами, як-от: біотехнології, інженерія, фізика, – тобто STEM-напрями: Science, Technology, Engineering, Mathematics.

Наприклад, найпопулярнішими напрямами магістерських програм у США, згідно офіційних даних, є бізнес, освіта, охорона здоров’я, комп’ютерні науки та державне управління. Програми з бізнесу, такі як MBA, залишаються лідерами, охоплюючи близько 20-25% випускників. Напрями освіти, зокрема педагогіка та освітнє адміністрування, складають 15-20%. Галузь охорони здоров’я, яка включає сестринську справу та громадське здоров’я, обирає приблизно 15-18% студентів. Комп’ютерні науки, з акцентом на IT, штучний інтелект і кібербезпеку, набувають дедалі більшої популярності (6-8%). Програми з державного управління та соціальних послуг, які охоплюють політику й соціальну роботу, також є серед поширених, охоплюючи 5-7% студентів.

Види магістерських програм за кордоном

Магістратура за кордоном триває 1-2 роки, залежно від країни та програми. Умовно її в можна поділити на два види: освітньо-наукову та освітньо-профільну.

Освітньо-наукова магістратура орієнтована на наукову роботу та дослідження (STEM-напрями): фізика, математика, інженерія. Здебільшого, наші студенти обирають Велику Британію чи США для навчання, адже це країни, де розвиток науки досяг високого рівня, що напряму впливає на якість освіти. Університети цих країн отримують значний обсяг фінансування, мають сучасні лабораторії з необхідним обладнанням та співпрацюють з дослідницькими центрами.

Освітньо-профільна магістратура – вона більше про бізнес-напрями та супутні спеціалізації, наприклад, менеджмент, підприємництво, маркетинг чи готельно-ресторанна справа. Бізнес-магістратуру обирають, коли мають певний досвід роботи у своїй сфері. Можуть бути такі кейси, коли людина вже очолювала якийсь відділ, і для того, щоб піднятися ще вище, наприклад, відповідати за міжнародні проєкти, вона вступає до магістратури. Якщо казати про те, до країн їдуть задля профільного навчання, то зазвичай українські студенти обирають саме Іспанію чи Німеччину, що відомі сильними бізнес-школами.

Також, важливо зазначити, що, наприклад, освіта в Канаді відрізняється від інших країн. Так, у Канаді зазвичай обирають не магістратуру, а Post-Graduate Certificate Programs, тобто післядипломну освіту. Це не є науковим ступенем, проте цей сертифікат надає можливість отримати ту кваліфікацію, яка визнаватиметься та відкриє доступ до ринку праці в Канаді.

Програма підготовки Pre-Master для іноземних студентів

Окрім дозволу на роботу чи проживання, найчастіше українські студенти вибирають магістратуру за кордоном для того, щоб змінити спеціальність. Для цього існує спеціальна програма підготовки Pre-Master для іноземних студентів, яка проходить на базі університету через освітнього провайдера. Тобто, учні отримують студентську візу, селяться в резиденції та протягом року готуються до освітньо-наукової чи освітньо-профільної роботи, а саме:

  • адаптуються до нової системи освіти;
  • покращують рівень академічної англійської;
  • вивчають профільні предмети;
  •  знайомляться з професорами.

Якщо студент не планує змінювати спеціальність, а хоче продовжувати навчатися на тому ж самому напрямі після бакалаврату, тоді Pre-Master не є обов’язковою програмою. Наприклад, у країнах Європи можна одразу вступити до магістратури, якщо рівень англійської відповідатиме рівню для вступу до певного закладу.

Вимоги до вступу на магістратуру в іншу країну 

Вступна кампанія розпочинається на останньому курсі бакалаврату, тому документи потрібно збирати приблизно за рік. Для зарахування потрібні:

  • диплом бакалавра;
  • резюме та мотиваційний лист;
  • рекомендацій лист від одного з викладачів або роботодавця;
  • наявні наукові публікації, участь в будь-яких конференціях буде великим плюсом для вступу;
  • можуть бути вступні іспити для іноземних громадян, такі як GMAT (Graduate Management Admission Test) чи GRE (Graduate Record Examinations);
  • результати тесту на знання англійської мови.

Зазвичай, вимоги щодо рівня англійської мови при вступі на магістратуру вищі, ніж для бакалаврату: якщо IELTS для бакалаврату має бути від 6.0 балів, то вимоги для магістратури 6.5-7.0 балів. Для Pre-Master вимоги нижчі, IELTS може бути від 4.5 балів, проте, це також впливає на тривалість та вартість програми.

Навчання в магістратурі закордонного ВНЗ разом з компанією Study.ua

Отже, на початку кар’єрного шляху за кордоном достатньо мати ступінь бакалавра. До магістратури здебільшого вступають не одразу, а вже після певного досвіду роботи, коли потрібно підвищити або змінити кваліфікацію.

Магістратура для багатьох українців зі Study.ua – це можливість офіційно знаходитися в певній країні та працювати з дипломом магістра. Наприклад, випускники британських або ірландських вишів отримують дозвіл роботи на 2 роки, а випускники STEM-напрямів у США одержують до 3 років. Тому, якщо у Вас в планах будувати міжнародну кар’єру, то, звісно, магістратура чи післядипломне навчання мають значні переваги для українських випускників.

Якщо Вам потрібна консультація щодо вибору країни, навчального закладу та програми, наші освітні експерти Study.ua з цим допоможуть. Ми співпрацюємо з 330 університетами у 20 країнах світу та розроблюємо індивідуальний план вступу для кожного абітурієнта. Щоб отримати безкоштовну консультацію, переходьте за посиланням та залишайте заявку.

logo logo logo logo
Цікавитесь міжнародною освітою?

Підписуйтесь на наш експертний блог

Новини з цієї категорії
prev
next