Особливості освіти у ВНЗ США
Рейтингові університети світу, великі університетські кампуси, прогресивна STEM-освіта, міжнародна кар’єра в ТОП-корпораціях — ось лише деякі переваги навчання в США для українців. Навчання в штатах має таку ж високу популярність, як і вища освіта в Англії — ці країни конкурують за верхні позиції у світових рейтингах університетів.
Програми навчання в ВНЗ Америки
Українські абітурієнти можуть здобути ступінь бакалавра та ступінь магістра в США. ВНЗ Америки пропонують англомовні програми вищої освіти за всіма ключовими напрямами, проте в усьому світі університети США відомі сильними програмами з бізнесу, інженерії, комп’ютерних наук, психології, біомедицини, кінематографу, медіа та комунікацій.
Популярні спеціальності
Освітні експерти STUDY.UA поділилися топ-програмами для навчання в США, які обрали українські абітурієнти у 2023 та 2024 роках:
– International Business (Міжнародний бізнес);
– Marketing (Маркетинг);
– Economics (Економіка);
– Computer Science (Комп’ютерні науки);
– Aerospace Engineering (Аерокосмічна інженерія);
– Sustainable Engineering (Стале проєктування);
– Biomedical Engineering (Біомедична інженерія);
– Acting for Film (Акторська майстерність для кіно).
Переваги навчання в ВНЗ США
7 з 10 топових вишів світу — американські
Університети США щороку входять до рейтингів найкращих університетів світу. Згідно з даними рейтингу від World University Rankings 2024 від The Times Higher Education, 7 із 10 топ-вишів світузнаходяться саме в США:
Stanford University посідає 2 місце;
Massachusetts Institute of Technology – 3 місце;
Harvard University — 4 місце;
Princeton University — 6 місце;
California Institute of Technology — 7 місце;
University of California, Berkeley — 9 місце;
Yale University – 10 місце в рейтингу ТОП-100 університетів світу.
Також США — лідер за кількістю нобелівських лауреатів.
Оснащення кампусів вишів
Багато американських університетів часто називають «місто в місті» — не тільки через масштаби, а й через розвинену інфраструктуру. Сучасні науково-дослідні центри, величезні бібліотеки, спортивна інфраструктура, просторі студентські резиденції, зони для самостійного навчання та відпочинку, творчі студії, інноваційні хаби — американські виші мають чудово розвинену інфраструктуру і забезпечують студентів усім необхідним для комфортного проживання та навчання.
Кампуси університетів і коледжів США мають чітку організацію, розділені на різні функціональні зони, наприклад: академічні, адміністративні, дослідницькі, спортивні тощо. Усе для того, щоб кожен студент почувався комфортно, міг зосередитися на навчанні а за потреби — міг отримати підтримку від персоналу.
Фінансування вишів
Університети Америки отримують найбільше фінансування серед ВНЗ усіх країн світу, пріоритет у фінансуванні надається проведенню науково-дослідних робіт. Наприклад, Університет Юти (University of Utah) отримав $52 000 000 на дослідницькі проєкти у 2022 році. Це означає, що університет залучає найкращих професорів, розвиває інфраструктуру та надає можливості для стажувань.
Робота під час навчання
Студенти американських ВНЗ можуть поєднувати навчання з роботою на кампусі університету. Під час навчального року студенти мають право працювати 20 годин на тиждень, а під час канікул — повний робочий день, тобто 40 годин на тиждень.
Наприклад, на кампусах ВНЗ студенти можуть працювати помічниками професорів, у студентських газетах чи на радіо, у місцевих кав’ярнях чи в IT-лабораторіях. Існує дуже багато можливостей для працевлаштування на кампусах.
Кар’єра після випуску: можливості
Дипломи університетів США визнаються всіма країнами світу та відкривають максимум можливостей для працевлаштування як у самих штатах, так і в інших країнах. У США — головні офіси світових корпорацій, серед яких IBM, Google, Microsoft, Apple, General Electric, General Motors, Boeing та багато інших. І в усіх таких компаніях є вакансії для випускників.
Загалом випускники американських ВНЗ отримують офіційний дозвіл на працевлаштування в країні за програмою Optional Practical Training — 1 рік. Якщо студент здобув вищу освіту за STEM-напрямом (Science, Technology, Engineering, Math) — дозвіл на пошук роботи може скласти до 3 років. Це пов’язано з високим попитом на STEM-фахівців і стрімким розвитком STEM-напрямку.
Навчання в університетах США для українців дасть змогу сформувати сильну професійну мережу з однокласників, професорів, випускників та спеціалістів у вашій галузі інтересів. Нетворкінг має важливе значення для кар’єрного зростання, і виші в США пропонують для цього максимум можливостей.
Рівень зарплат
Зарплати випускників у США — найвищі у світі. Згідно з даними порталу Thinkimpact.com, середня зарплата випускників-бакалаврів у вишах США у 2024 році — $64,896 на рік, а випускники-магістри заробляють, у середньому, $77,844 на рік.
Показник середньої стартової зарплати варіюється залежно від університету, спеціальності, штату і навіть міста. Наприклад, зарплата у сферах технологій і бізнесу вища, ніж в освіті або мистецтві.
Підприємницьке середовище
У США — розвинена підприємницька екосистема з доступом до бізнес-хабів, інкубаторів стартапів та культурою, яка заохочує інновації. Навчаючись в американському виші, ви можете користуватися всіма доступними ресурсами, щоб реалізувати свої підприємницькі прагнення. Ба більше, університети постійно проводять ярмарки вакансій, зустрічі з представниками корпорацій або візити до місцевих компаній,