Як успішно скласти мовні іспити для вступу в університет за кордоном?

Для оцінки рівня використовують всесвітньо визнані мовні тести, а сертифікат про успішне складання такого іспиту є одним із ключових елементів на шляху до глобальних перспектив, який підтверджує навички читання, аудіювання, говоріння та письма.

Новини

Навчання в університеті за кордоном, робота в міжнародній компанії, переїзд на постійне місце проживання до іншої країни – кожна з цих цілей потребує знання іноземної мови. Для оцінки рівня використовують всесвітньо визнані мовні тести, а сертифікат про успішне складання такого іспиту є одним із ключових елементів на шляху до глобальних перспектив, який підтверджує навички читання, аудіювання, говоріння та письма. 

Проходження міжнародного тестування є обов’язковим як для здобуття освіти у Великій Британії, США, Канаді, Європі, так і для працевлаштування у транснаціональних компаніях, звернення до державних установ певної країни. 

Знання іноземних мов при вступі в іноземний вищий навчальний заклад дозволяє приймальній комісії переконатися у спроможності абітурієнта сприймати лекції, інтегруватися в життя університету та досягати академічної мети. Двомовні кандидати на роботу в міжнародній компанії отримують переваги у працевлаштуванні та можливість впливати на рівень заробітної плати. Також вільне володіння іноземною мовою збільшує шанси на отримання візи на проживання в обраній країні, дозволяє завʼязувати дружні взаємини з іноземцями та полегшує процес адаптації до культурних особливостей нової держави. 

Окрім цього, складання мовного іспиту є певним особистим досягненням, яке підвищує мотивацію реалізувати свій потенціал. 

Щоб досягти успішного результату, необхідна ретельна підготовка та розуміння першочергової мети. Детально про це – далі в статті. 

 

ТОП-7 популярних мовних тестів, що визнані у всьому світі 

Міжнародні іспити на знання іноземних мов розроблені відповідно до Загальноєвропейської системи оцінки мовних навичок (CEFR), яка дозволяє визначити компетенції особистості та їх релевантність заданим критеріям. Стандартизована система розподіляється на 6 рівнів оцінювання, які надають розуміння можливих функцій, що здатна виконувати особа. Вони виглядають так:

  • Beginner, A1. Базовий рівень володіння іноземною мовою, який дозволяє будувати та сприймати прості речення. 
  • Elementary, A2. Здатність висловлювати свою думку, оперуючи простими конструкціями, описати фактичну інформацію. 
  • Intermediate, B1. Дозволяє підтримувати розмову впродовж більш тривалого проміжку часу, описати подію, розуміти англомовні тексти на побутовому рівні.
  • Upper-intermediate, B2. Ширший словниковий запас, можливість комунікувати на різні теми, обговорювати новини без вказування специфічних деталей. 
  • Advanced, C1. Комунікація без попередньої підготовки на абстрактні теми, широкий запас слів, можливість писати деталізовані та обʼємні тексти.
  • Proficiency, C2. Здатність вільно спілкуватися на будь-які теми з носіями мови, розуміти складні академічні тексти та мовні конструкції. 

Залежно від обраного підходу навчання в середньому необхідно 120-180 годин для переходу на новий рівень. 

 

Найбільш популярними міжнародно визнаними тестами для визначення рівня є: 

IELTS. Один з найпопулярніших іспитів з англійської мови, який визнається всіма країнами світу. Пропонується 2 варіанти іспиту: академічний модуль для вступу до іноземних вишів та загальний – для імміграції та можливості працювати в англомовних країнах. 

TOEFL. Іспит, який оцінює знання та сприймання англійської іноземними громадянами. Тест підходить для тих, хто планує навчатися в іноземному ВНЗ, кандидатів на отримання міжнародних стипендій та студентів, які прагнуть відстежувати свої успіхи у вдосконаленні мови. 

TestDaF. Один із найбільш затребуваних міжнародних іспитів, сертифікат про складання якого визнається всіма німецькими вишами. Іспит визначає рівень розмовних навичок, читання, письма та аудіювання. 

DELF/DALF. Іспити, які дозволяють підтвердити рівень знань французької мови. DELF оцінює базові знання, DALF свідчить про більш просунутий рівень французької. 

TELC. Міжнародний мовний тест, який визнається у всіх німецькомовних країнах (Німеччина, Австрія, Швейцарія та інші). Іспит підходить для здобуття освіти в Німеччині, роботи, отримання візи на проживання за кордоном.

DELE. Офіційний іспит на знання іспанської мови, що видається Інститутом Сервантеса від імені Міністерства освіти та професійної підготовки Іспанії. 

PLIDA. Іспит для підтвердження володіння італійською мовою, визнаний Міністерством закордонних справ Італії. Сертифікат надає можливість вступити до італійських ВНЗ, працювати та проживати на території країни. 

Успішне складання мовних іспитів надає конкурентні переваги у працевлаштуванні, навчанні в іноземних вишах, стажуванні, підвищенні кваліфікації, а також стає додатковою мотивацією до самовдосконалення та розвитку на міжнародному рівні. 

 

Визначте, який саме мовний іспит потрібно скласти для вступу 

Для того, щоб визначити правильний варіант мовного тесту, який необхідний для зарахування до ВНЗ, в першу чергу необхідно ознайомитися зі вступними вимогами, представленими на сайті університету за кордоном. Також слід врахувати вимоги конкретної спеціальності та прохідний бал. 

Наприклад, міжнародні тести з англійської мови IELTS або TOEFL є найпопулярнішими в англомовних країнах. Мінімальний бал для зарахування на академічні програми – від 6,5. 

Кожен тест на рівень англійської або будь-якої іншої мови потребує ретельної підготовки, яка зазвичай продовжується місяцями. Щоб найкращим чином підготуватися до мовного іспиту, необхідно розуміти з яких саме етапів він складається. 

 

Ознайомтеся, як проводиться іспит та які його особливості 

Мовні іспити включають перевірку знань за чотирма параметрами:

  • читання;
  • аудіювання; 
  • письмо; 
  • розмовні навички. 

В цілому, на складання іспиту відводиться 2 години 44 хвилини. 

Для перевірки читання студенту надається кілька текстів, які він має спочатку прочитати, а потім відповісти на різноманітні питання. Наприклад, вибрати правильну відповідь, продовжити речення, визначити головну мету автора, з’єднати заголовки з абзацами. Тексти можуть представлені у вигляді уривків з газет, журналів, книг і включати різноманітні теми. Час на відповіді – 60 хвилин. 

Мета аудіювання – визначити здатність студента сприймати англомовну інформацію на слух. Для цього використовуються аудіозаписи розмови між носіями мови, після прослуховування яких необхідно відповісти на ряд питань, стосовно отриманої інформації. На цю частину виділяється близько 40 хвилин. 

Оцінювання письмових навичок вимагає виконати 2 письмових завдання, в яких необхідно буде в не менш як 150 словах письмово виразити зміст візуальної картинки, схеми, діаграми. В іншому завданні потрібно висловити свою думку, відповідно до зазначеної теми. В такому випадку необхідно написати в середньому 250 слів. Менша кількість тексту або неповне розкриття теми негативно впливає на кількість балів. 

Щоб оцінити розмовні навички, використовується реальна онлайн-бесіда з екзаменатором. Впродовж 15 хвилин необхідно дати відповіді на питання, проаналізувати задану тему у вигляді монологу, а також продемонструвати вміння більш глибоко занурюватися в роздуми. Головною метою такого тесту є визначення рівня словникового запасу, вимови, граматики та вміння структурувати інформацію. 

 

Визначте свій актуальний рівень володіння іноземною мовою 

Розуміння вже наявного рівня мови надає можливість оцінити свої сильні та слабкі сторони, готовність до досягнення необхідного балу в мовному тесті та недоліки, які потребують покращення знань. Для цього можна скористатися доступними онлайн-тестами: 

  • Exam English;
  • TestGorilla;
  • Duolingo English test. 

Визначивши свій мовний рівень, ви зможете зрозуміти скільки ще потрібно докласти зусиль для досягнення своїх академічних цілей та отримати мотивацію для вивчення іноземної мови. 

 

Ретельно підготуйтеся до іспиту 

Підготовка до IELTS, TOEFL або іншого мовного тесту допоможе підвищити впевненість у власних силах та зменшити відчуття хвилювання в процесі іспиту. Поради для покращення мовних навичок:

  • Тренуйтеся щодня. Зробіть іноземну мову щоденною практикою. Наприклад, можна змінити мову свого телефону, дивитися фільми, слухати музику, переглядати новини виключно іноземною. 
  • Приділяйте достатньо часу покращенню кожної окремої частини тесту: розмовні навички, читання, аудіювання та письмо. 
  • Використовуйте англомовну літературу та інтернет-ресурси для покращення граматики та розширення словникового запасу. 
  • Встановіть мобільні додатки для вивчення мови, щоб зробити процес легшим і більш невимушеним. 
  • Тренуйтеся проходити онлайн-тести на знання іноземної мови. Тести мають схожі та передбачувані етапи. Така практика допоможе навчитися орієнтуватися в питаннях та формулювати чітку відповідь. 
  • Виписуйте та запамʼятовуйте нові слова в тестах, щоб розширити свій словниковий запас. 
  • При проходженні тестів на онлайн-платформах використовуйте таймер для розуміння наявної спроможності та оцінки прогресу.
  • Аналізуйте свої слабкі сторони та проводьте роботу над помилками, щоб покращити свій результат. 

Регулярна та сумлінна праця над вдосконаленням мовних навичок підвищить шанси на отримання високого балу на іспиті з іноземної мови. 

 

Складання іспиту IELTS 

 

Як покращити навички говоріння, читання, письма та аудіювання?

Тести з іноземної мови створені для того, щоб оцінити комплексний рівень знань та можливість інтеграції в іноземне середовище для досягнення академічних цілей. 

Підготовка до TOEFL, IELTS та інших мовних іспитів потребує глибокого занурення у вивчення мови та всебічного покращення свого рівня. Пропонуємо ефективні поради, які допоможуть вдосконалити свої навички за 4 напрямками.

Читання 

На іспит відводиться обмежений час, за який не завжди вдається встигнути детально прочитати весь текст. Для того, щоб навчитися легко аналізувати великі обсяги інформації, використовуйте техніки швидкого читання: 

  • скімінг (для розуміння загальної суті тексту намагайтеся акцентувати увагу на заголовках, підзаголовках, швидко пробігти абзацами, не зупиняючись на невідомих реченнях);
  • сканування (щоб знайти необхідну інформацію в тексті, зосередьте увагу на ключових словах та реченнях, до яких вони включені).

Практикуйте швидке читання англомовних текстів, намагаючись пояснити їх суть та відповісти на загальні питання щодо змісту. Це допоможе зорієнтуватися в матеріалі під час іспиту та пришвидшить темп ваших відповідей. 

Письмо

Тест для оцінки письмових навичок розроблений з метою визначення здібностей логічно висловлювати свої думки та вміння структурувати інформацію. Ефективним способом покращити навички є написання як ділових листів, наукових есе, так і особистих нотаток. Практикуйте написання тексту в різних стилях, щоб навчитися застосувати мовні конструкції. 

Аудіювання 

Навчитися легко сприймати іноземну мову на слух та спілкуватися з носіями мови допоможе щоденне прослуховування аудіокниг, подкастів, лекцій, перегляд ТВ-шоу, відео в YouTube. Це допоможе не тільки розширити словниковий запас та розуміти вимову, а й дозволить запамʼятати розмовні конструкції та ситуації, в яких вони є найбільш доречними. 

Говоріння

Безперервна практика є найголовнішим способом покращити розмовні навички та вимову. Ви можете спілкуватися з репетитором, використовувати мовні додатки, відвідувати розмовні клуби або залучити до процесу друзів, з якими можете симулювати співбесіду та розмовляти на вільну тему. 

 

Додаткові ресурси для підготовки до іспиту 

Сьогодні існує безліч можливостей для того, щоб покращити рівень володіння іноземною мовою та найкращим чином підготуватися до міжнародних іспитів. Залежно від власних вподобань, ефективними варіантами можуть бути такі ресурси: 

  • Заняття з репетитором. Такий спосіб дозволяє краще зрозуміти свої помилки та отримувати постійний зворотний звʼязок щодо прогресу в навчанні. 
  • Курси з підготовки до міжнародних мовних тестів. Академічні програми допомагають пройти інтенсивну підготовку до мовного іспиту з урахуванням специфічних вимог конкретного тесту. 
  • Групові курси в мовних школах. Головними перевагами занять у групі є вдосконалення навичок говоріння, різноманітність інтерактивних уроків, повторення для закріплення матеріалу, а також оточення людей, обʼєднаних однією метою, яке підвищує мотивацію. 

Обирайте варіант, який найбільш відповідає саме вашим потребам і тоді ви точно досягнете прогресу. 

 

Поради, які допоможуть сконцентруватися перед іспитом

Чим ближче наближається дата іспиту, тим більше у студентів виникає хвилювань та розгубленості, які заважають сфокусувати свою увагу на пріоритетних задачах. Щоб впоратися з емоціями та повернути відчуття балансу, необхідними є наступні кроки: 

  • формат іспиту (перегляньте відео в YouTube про те, як проходить тест, щоб зрозуміти чого вам очікувати);
  • «генеральна репетиція» (виділіть 1,5-2 години для того, щоб пройти аналогічні онлайн-тестування та виконати завдання, оцінюючи свої сильні та слабкі сторони);
  • відпочинок (уникайте перевтоми, займайтеся справами, що викликають приємні емоції та дозволяють відчувати себе в ресурсі);
  • тайм-менеджмент (уточніть дату, час, місце проведення іспиту, сплануйте детально свій день, щоб не відволікатися на другорядні питання);
  • технічні деталі (перевірте інтернет-зʼєднання, переконайтеся, що належним чином працює компʼютерна техніка та мікрофон). 

Поетапний план підготовки до іспиту допоможе сконцентруватися на головному та додасть впевненості у власних здібностях. 

Міжнародний мовний тест підвищує шанси на вступ до омріяного вишу, працевлаштування у світових компаніях та побудови ефективної комунікації на міжнародному рівні. Для того, щоб отримати високий бал, необхідна ретельна підготовка та вдосконалення навичок. 

Якщо вам потрібна допомога в успішному складанні тесту з іноземної мови, залиште заявку на сайті та отримайте консультацію безкоштовно. Супровід експертів Study.ua – це нарантія досягнення академічної мети.

logo logo logo logo
Цікавитесь міжнародною освітою?

Підписуйтесь на наш експертний блог

Новини з цієї категорії
prev
next