Підготовка до вступу до ВНЗ за кордоном: що змінилося

Розповідаємо, як змінився процес зарахування за останні два роки та ділимося 3 основними аспектами підготовки до вступу для українців в умовах війни.

Новини Університет

3 основні кроки підготовки до вступу в умовах війни

Повномасштабна війна вплинула на порядок вступу до закордонних університетів для українських студентів. Діана Хоменко, керівниця відділу експертів з освіти за кордоном Study.ua, розказала, що змінилося, а також поділилася зі ЗМІ основними кроками підготовки до вступу. Детальніше ознайомитися з матеріалом можна на ресурсах ТСН, NV та The Page.

У статтях Діана наголошує, що традиційно вступний процес поділяється на такі етапи:

1) зарахування до ВНЗ;

2) отримання студентської візи;

3) підготовка до виїзду й організаційні питання.

Проте в сучасних умовах студентам потрібно закладати більше часу на підготовку через неможливість складання IELTS і закриті візові центри на території України. Крім того, процес зарахування став більше персоналізованим, адже сьогодні українці живуть в різних країнах і мають різні умови проживання, наприклад, якщо отримали прихисток у Європі.

Крок 1. Вибір країни, університету та спеціальності

Наші спеціалісти у Study.ua рекомендують визначитися з університетом ще в першому семестрі 11 класу, адже вступна кампанія у ВНЗ за кордоном закінчується раніше, ніж в Україні. Також ускладнилася ситуація з термінами зарахування під час війни: багато навчальних програм за кордоном набирають достатню кількість студентів та закриваються раніше через високий попит з боку українців.

Крок 2. Візові питання та підготовка документів

Наступним кроком є підготовка документів й отримання студентської візи. Кожен університет має власні дедлайни та вимоги до подачі необхідних документів. Ознайомитися з основним пакетом документів можна в матеріалі ТСН. Експертка також розказала, як нині українські студенти отримують візу для навчання в різних частинах світу.

Канада напочатку війни запустила програму CUAET для українців. Програма дозволяла отримати статус тимчасового резидента та вступити до навчальних закладів країни, проте у 2023 році вона закрилася. Проте існує інший шлях — подати документи на студентську візу. Процес триває до 3 місяців: документи подаються онлайн, і коли абітурієнт отримує схвалення, потрібно вислати лише паспорт на вклейку візи.

США. Сьогодні, щоб отримати американську студентську візу, потрібно їхати до інших країн на подачу документів і проходження співбесіди. Це вимагає завчасного планування, проте результат з вклеєною візою в паспорт очікують всього до тижня. З нашого досвіду, майже 100% клієнтів одразу отримували візу. До повномасштабної війни відмов було набагато більше.

Велика Британія має багато спільного з Канадою у візових питаннях, а саме: подавати документи можна також онлайн, не потрібно їхати на співбесіду до інших країн, а після схвалення необхідно надіслати паспорт на вклейку візи.

У країнах Європи візовий момент загалом полегшився. У більшості країн українці можуть вступити до навчального закладу, отримавши прихисток. В Ірландії, наприклад, студенти можуть подаватися на тимчасовий захист уже по приїзду.

Однак у Європі існує велика кількість проблем, індивідуальних ситуацій, коли українці мають прихисток в одній країні, але хочуть навчатися в іншій. Дізнатися детальніше про особливості отримання візи в різних країнах можна в матеріалах NV чи The Page.

Крок 3. Підготовка до виїзду за кордон: організаційні питання

Коли університет підтвердить місце, необхідно також заздалегідь вибрати та забронювати житло. Це може бути: проживання в місцевій родині, яка приймає студентів, або місце у студентській резиденції, що схожа на гуртожиток. Також часто трапляється, коли ВНЗ зовсім не пропонує проживання для студентів, або коли вільні місця швидко закінчуються, і тоді потрібно буде шукати житло самостійно.

Висновки

Попри всі обставини, українські студенти досі мають високі шанси вступити до навчальних закладів за кордоном. Так, процес зарахування уповільнився та ускладнився, тому потрібно розуміти, що для успішного зарахування необхідно бути більш гнучким до всіх нових змін, а також виділяти більше часу на підготовку. Спеціалісти Study.ua супроводжують абітурієнта на кожному кроці: від вибору країни та ВНЗ до підготовки до виїзду, залишаються на зв’язку та забезпечують сапорт.

Щоб отримати безкоштовну консультацію з освітнім експертом, переходьте за посиланням.

logo logo logo logo
Цікавитесь міжнародною освітою?

Підписуйтесь на наш експертний блог

Новини з цієї категорії
prev
next
/html>